Tauragės pilies rūsio atnaujinimas Atgal

Tauragės pilies rūsio atnaujinimas

Apie projektą

Atlikti Pastatų renovacija, remontas

Tauragės pilies rūsio pritaikymo projekto tikslas – padidinti pastatų komplekso, vadinamo Tauragės pilimi, teikiamų kultūros paslaugų prieinamumą, įvairovę bei kokybę, taip skatinant Tauragės rajono ir Lietuvos gyventojų susidomėjimą kultūros paveldu bei turistinį patrauklumą Lietuvos ir užsienio šalių rinkose.

Patalpų perplanavimas ir įrengimas pagal originalią erdvinę-estetinę koncepciją:

  • „Kultūrinių derybų salė“ (92 kv.m.) ir ekspozicija „Gyvenimas prie sienos“ (22 kv.m.)
    „Deklaracijų menė“ (92 kv.m.) ir „Diplomatijos salė“ (36 kv.m.)
    Virtuali ekspozicija „Pilies paslapčių tunelis“ (11 kv.m.)

Projekto vertė – 518 106,26 Eur (ES fondų lėšos – 394 804,00 Eur, savivaldybės biudžeto lėšos – 123 302,26 Eur).

Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo.

 

Turite pasiūlymų, pastebėjimų? Rašykite mums!

Projekto naujienos

2018-12-19 Pilies menių atidarymas!

Menių sienas puošia  pirmųjų Tauragės dvaro valdytojų Kontautų ir Bartoševičių herbai, baldai ir interjeras – ampyro stiliaus, kuris buvo populiarus XIX a. pradžios ir vidurio Europoje.

Patalpos su garso ir vaizdo įranga, belaidžiu internetu pritaikytos edukacijoms, parodoms. Įrengta virtuali ekspozicija „Pilies paslapčių tunelis“, kuriame galima patirti įspūdingą kelionę požemiu po Tauragės žymiausias vietas arba rasti save ar pažįstamus žmones, vaizdus daugiau kaip tūkstančio negatyvų fototekoje.

Pirmoji pilies menėse atidaryta paroda – „Lietuvos šimtmečio puslapiai“, kurią pristatė Klaipėdos regioninio valstybės archyvo Tauragės filialo vedėja Raimonda Veisienė.

Tauragės pilies menių atidarymo šventę vedė aktorė Virginija Kochanskytė, atskleidusi daugybę esamų ir galimų sąsajų su siena kaip valstybės riba, žmonių ryšiais, jausmais. Šventinę nuotaiką kūrė dainininkės Editos Leitaitės ir pianistės Beatos Vingraitės atliekami kūriniai.

Projektas „Pastatų komplekso, vadinamo Tauragės pilimi, rūsio paprastojo remonto projektas, kompleksinis atnaujinimas (kultūros paveldo savybių išsaugojimas ir pritaikymas bendruomeniniams poreikiams)“ finansuotas Europos Sąjungos ir Tauragės rajono savivaldybės lėšomis.

2018-04-19 Pasirašyta sutartis su UAB „Wide Wings“ dėl ekspozicinės įrangos įsigijimo ir įrengimo.

Bus įrengtos trys teatrinės šešėlių animacijos instaliacijos su virtualaus vaizdo-garso turiniu (tema: „Gyvenimas prie sienos“), virtualios realybės instaliacija (tema: „Pilies paslapčių tunelis“).

Buvusio hipokaustinio šildymo patalpoje  bus įrengta 1000 vnt. mikrofilmų (kadrų) instaliacija. Taip pat ant vienos iš salių sienų numatomas didelio formato fototapetas.

 
2018-02-28 Pasirašyta sutartis su UAB „Vilanus“ dėl baldų ir interjero aksesuarų įsigijimo.

Įsigyti nestandartiniai, ampyro stiliui būdingi baldai ir interjero aksesuarai bus pastatyti šiuo metu įrenginėjamame Tauragės pilies pagrindinio korpuso rūsyje.

Sutarties vertė – 82 799, 09 Eur su PVM (planuota – 132 560, 00 Eur). Darbus planuojama atlikti per 7 mėnesius.