Mažojo aplinkkelio (Naujosios g.) statybos Atgal

Mažojo aplinkkelio (Naujosios g.) statybos

Apie projektą

Vykdomi Miesto gatvės, Kitos sritys

Tauragė rajono savivaldybė pradeda įgyvendinti pirmąjį funkcinė zonos Tauragė+ plėtros strategijos projektą – mažąjį Tauragės aplinkkelį. 2,8 km. ilgio, dviejų eismo juostų gatvė, kartu su dviračių taku sujungs rytinę miesto pusę nuo Dariaus ir Girėno g. iki Vytauto/Tremtinių g. sankryžos.
 
Planuojama, kad naujasis aplinkkelis 20% sumažins automobilių srautą Dariaus ir Girėno gatve, o prie daugiabučių namų bus sumontuotos automobilių ir traukinių garsą slopinančios sienelės.
 

Turite pasiūlymų, pastebėjimų? Rašykite mums!

 

Projekto naujienos

2022-10-04 Sparčiu tempu vykdomi vidinio aplinkkelio (I etapo) įgyvendinimo darbai.
Iki kitų metų liepos mėnesio bus nutiesta 2,3 km. 2 eismo juostų gatvė ir 2,5 m. pločio dviračių takas bei įrengtas modernus LED apšvietimas.
 
2022-07-27 Su UAB „Kauno tiltai“ pasirašyta sutartis dėl Tauragės vidinio aplinkkelio (I etapo) darbų įgyvendinimo

Naujosios gatvės I etapo darbų metu bus nutiesta 2,3 km. 2 eismo juostų gatvė, kurios plotis – 6,5 m. o numatyta greitis, kaip ir visame mieste sieks 50 km/h. Taip pat šioje gatvėje bus įrengtas 2,5 m. pločio dviračių takas bei modernus LED apšvietimas.

Gatvė suprojektuota toliau nuo daugiabučių namų ir arčiau Oko miško, užtikrinant saugų patekimą į miško takus. Kartu su naujai tiesiama gatve papildomai bus įrengti 2 nuvažiavimai. Vienas iš jų susijungs su įvažiavimu į Ateities taką, o antrasis su J. Tumo-Vaižganto gatve, kurios pabaigoje bus įrengta autobusų apsisukimo stotelė. Šie sprendimai ne tik tinkamai nukreips miestą pravažiuojančių automobilių srautus, tačiau ir užtikrins patogesnį ir saugesnį susisiekimą Žalgirių mikrorajono gyventojams.

Be to gyventojų komfortui užtikrinti bus įrengtos triukšmą slopinančios sienelės nuo Ateities tako 24, 26 ir Gedimino 43, 45 daugiabučių, kurios pasitarnaus mažinant ne tik automobilių bet ir šalia važiuojančių traukinių skleidžiamam triukšmui.

Darbų vertė – 5,583 mln. Eur. Net 92,5% projekto vertės finansuojama iš ES struktūrinių fondų, todėl šios lėšos negalėjo būti panaudotos kitoms gatvėms tvarkyti ar rekonstruoti.

2022-05-16 Paskelbtas viešojo pirkimo konkursas dėl Tauragės mažojo aplinkkelio (Naujoji g.) statybos

Pirkimas suskirstytas į dvi dalis (etapus). Pasiūlymai gali būti teikiami dėl visų pirkimo dalių.

  • Pirmasis etapas – Tauragės miesto pietinio aplinkkelio statybos darbai (nuo Dariaus ir Girėno g. iki viaduko). Statomos gatvės ilgis – apie 2,8 km. Darbų metu turi būti atliktas įrengtų požeminių inžinerinių tinklų geodezinių nuotraukų parengimas, kadastrinės bylos parengimas, darbo projekto parengimas bei informacinio (1 vnt.) ir nuolatinio (1 vnt.) pobūdžio aiškinamųjų stendų įrengimas. Maksimalus darbų atlikimo terminas 11 mėnesių.
  • Antrasis etapas – Tauragės miesto pietinio aplinkkelio statybos darbai (viadukas ir iki Vytauto g. bei Tremtinių kelio sankryžos). Statomos gatvės ilgis – apie 0,445 km, statomo viaduko ilgis – 52 m. Darbų metu turi būti atliktas įrengtų požeminių inžinerinių tinklų geodezinių nuotraukų parengimas, kadastrinės bylos parengimas, darbo projekto parengimas. Maksimalus darbų atlikimo terminas 11 mėnesių.