Elektriniai autobusai Atgal

Elektriniai autobusai

Apie projektą

Vykdomi Ekologija

Tauragė – pirmoji Lietuvos savivaldybė su ES parama perkanti elektrinius autobusus ir sparčiai žengianti žaliojo miesto vizijos link. Iš viso Tauragėje važinės 5 elektriniai autobusai, kurie prisidės prie viešojo transporto teikiamų paslaugų kokybės gerinimo ir oro taršos mažinimo. Tai bus ekologiška, patogi ir patraukli transporto priemonė miesto gyventojams ir svečiams.

 

Turite pasiūlymų, pastebėjimų? Rašykite mums!

Projekto naujienos

2020-01-21 Pristatytas naujasis elektrinis autobusas. Vienu metu autobuse gali važiuoti 48 keleiviai (25 sėdimos ir 23 stovimos vietos).

Naujasis ekologiškas autobusas yra pritaikytas žmonėms su negalia. Elektrinio autobuso salonas puikiai apšildomas, informacinės lentos bei vaizdo stebėjimo kameros sumontuotos ir išorėje, ir viduje, apšvietimui naudojama LED technologija. Autobuso durys – dviejų tipų: atsidarančios tiek į autobuso vidų, tiek į išorę. Vežėjai ir keleiviai galės pasirinkti jiems patogesnį variantą.

Elektrobusas įkraunamas nuo stacionaraus energijos šaltinio. Jame sumontuotos ličio-geležies-fosfatų (LFP) baterijos, kurių talpa – 160 kWh (4 x 40 kWh). Elektrinis autobusas vienu įkrovimu gali nuvažiuoti apie 170 km, didžiausias greitis – 75 kilometrai per valandą.

Mažesnius elektrinius autobusus planuojama pristatyti balandžio 20 dieną.

 

2019-08-02 Šiuo metu gaminami du mažesni (ne mažiau 24 sėdimų vietų) ir vienas didesnis (ne mažiau 34 sėdimų vietų) elektriniai autobusai.

Naujieji elektrobusai bus žemagrindžiai, juose bus įrengtos vietos, pritaikytos neįgaliesiems ir specialiųjų poreikių turintiems žmonėms su vežimėliu. Autobusuose numatyta vaizdo stebėjimo sistema, skirta keleivių ir vairuotojų saugumui užtikrinti, vaizdinės ir garsinės keleivių informavimo priemonės, išorinis durų apšvietimas transporto priemonei sustojus ir atidarius duris.

Lietuvos respublikos susisiekimo ministro įsakymu Tauragei papildomai skyrus 750 000 Eur finansavimą, mieste važinės ne 3 (kaip buvo planuota), o 5 elektriniai autobusai.

 

2019-04-12 Tauragės autobusų parkas pasirašė sutartį su elektrinių autobusų tiekėjais.

Konkurso nugalėtojais paskelbti du elektrinių autobusų gamintojai: „Solaris“ ir „Transmitto“.