Elektriniai autobusai Atgal

Elektriniai autobusai

Apie projektą

Vykdomi Ekologija

Tauragė – pirmoji Lietuvos savivaldybė su ES parama perkanti elektrinius autobusus ir sparčiai žengianti žaliojo miesto vizijos link. Iš viso Tauragėje 2023 metų pabaigoje turėtų važinėti jau net 16 elektrinių autobusų, kurie prisidės prie viešojo transporto teikiamų paslaugų kokybės gerinimo ir oro taršos mažinimo. Tai ekologiška, patogi ir patraukli transporto priemonė miesto gyventojams ir svečiams.

 

Turite pasiūlymų, pastebėjimų? Rašykite mums!

Projekto naujienos

2023-08-01 Pasirašyta sutartis dėl dar 3 elektrinių autobusų, kurie Tauragę turėtų pasiekti dar šiemet.

Tauragės elektrinių autobusų parkas plečiasi toliau – rugpjūčio 1 dieną su UAB „Busnex“ pasirašyta sutartis dėl 3 elektra varomų autobusų įsigijimo. Sutarties vertė – 1 124 617 Eur su PVM, iš kurios (956 tūkst. Eur) bus finansuojama iš Europos Sąjungos fondų lėšų.

 

Tauragės rajono savivaldybei iki metų pabaigos turi būti pristatyti žemagrindžiai, vienaaukščiai (M3CE klasės) elektra varomi autobusai, kurių bendras keleivių sėdimų ir stovimų vietų skaičius ne mažiau kaip 44.


Elektrobusuose bus įrengtos keleivių informavimo priemonės (vaizdinės ir garsinės), LED informacinės švieslentės, vaizdo stebėjimo sistemos, skirtos keleivių ir vairuotojo saugumui užtikrinti, leidžiančios stebėti visą transporto priemonės saloną.

Naujieji „King Long“ elektra varomi autobusai vienu įkrovimu galės nuvažiuoti iki 300 km. Autobusuose sumontuotos 210 kWh baterijos, maksimalus autobusų greitis 85 km/val.

2023-01-20 Pasirašyta sutartis dėl 4 elektrinių autobusų įsigijimo.

Sausio 20 dieną sutartis dėl 4 naujų elektrobusų pasirašyta su UAB „Saločiai ir partneriai“. Sutarties vertė – 1 493 092 eurai su PVM. Finansavimas transporto priemonėms įsigyti skirtas iš Europos Sąjungos fondų lėšų.

Tauragės rajono savivaldybei bus pristatyti „Isuzu Novociti Volt“ žemagrindžiai, vienaaukščiai (M3CE klasės) elektra varomi autobusai, kurių bendras keleivių sėdimų ir stovimų vietų skaičius ne mažiau kaip 44. Elektrinius autobusus planuojama pristatyti per 5 mėnesius nuo sutarties pasirašymo dienos.

Elektrobusuose bus įrengtos keleivių informavimo priemonės (vaizdinės ir garsinės), LED informacinės švieslentės, vaizdo stebėjimo sistemos, skirtos keleivių ir vairuotojo saugumui užtikrinti, leidžiančios stebėti visą transporto priemonės saloną.

Elektrobusai vienu įkrovimu galės nuvažiuoti iki 300 km. Juose sumontuotos 211 kWh baterijos, maksimalus greitis – iki 85 km/val.

Kiek anksčiau su UAB „Saločiai ir partneriai“ buvo pasirašyta sutartis dėl 3 elektrobusų įsigijimo. Pagal šią sutartį elektriniai autobusai Tauragę pasieks jau šių metų vasario mėnesį. Planuojama, kad kartu su šiais maršrutais gyventojams bus pristatyti ir 3 nauji maršrutai.

2022-10-18 Pasirašyta sutartis dėl dar 3 elektrinių autobusų įsigijimo

Tauragė ir toliau žengia žaliojo kurso keliu – spalio 18 dieną su UAB „Saločiai ir partneriai“ pasirašyta sutartis dėl 3 elektra varomų autobusų įsigijimo. Minėtos sutarties vertė – 954 tūkst. Eur. Didžioji dalis šios sumos (811 tūkst. Eur) bus finansuojama iš Europos Sąjungos fondų lėšų.

Tauragės rajono savivaldybei bus pristatyti „Isuzu“  (japonų transporto priemonių kompanijos) žemagrindžiai, vienaaukščiai (M3CE klasės) elektra varomi autobusai, kurių bendras keleivių sėdimų ir stovimų vietų skaičius ne mažiau kaip 48.

Elektrobusuose bus įrengtos keleivių informavimo priemonės (vaizdinės ir garsinės), LED informacinės švieslentės, vaizdo stebėjimo sistemos, skirtos keleivių ir vairuotojo saugumui užtikrinti, leidžiančios stebėti visą transporto priemonės saloną.

Naujieji „Isuzu“ elektrobusai elektrobusai vienu įkrovimu galės nuvažiuoti iki 300 km. Autobusuose sumontuotos 211 kWh baterijos, maksimalus autobusų greitis 85 km/val.

2021-03-19 Pasirašyta sutartis dėl dviejų elektrinių autobusų

Kovo 19 dieną Tauragės autobusų parkas pasirašė sutartį su UAB TM Service dėl naujų elektrinių autobusų įsigijimo. Pagal šią sutartį į Tauragę atkeliaus du žemagrindžiai, vienaaukščiai (M3CE klasės) elektra varomi autobusai, talpinantys iki 50 keleivių.

 

Naujieji „Karsan atak elektric“ elektrobusai vienu įkrovimu gali nuvažiuoti iki 300 km. Autobusuose sumontuotos 220 kWh BMWi baterijos, maksimalus autobusų greitis – iki 85 km/val. Ekologiški autobusai yra pritaikyti žmonėms su negalia. Elektrinio autobuso salonas puikiai apšildomas, informacinės lentos bei vaizdo stebėjimo kameros sumontuotos ir išorėje, ir viduje, apšvietimui naudojama LED technologija.

2020-01-20 Pristatytas naujasis elektrinis autobusas. Vienu metu autobuse gali važiuoti 48 keleiviai (25 sėdimos ir 23 stovimos vietos).

Naujasis ekologiškas autobusas yra pritaikytas žmonėms su negalia. Elektrinio autobuso salonas puikiai apšildomas, informacinės lentos bei vaizdo stebėjimo kameros sumontuotos ir išorėje, ir viduje, apšvietimui naudojama LED technologija. Autobuso durys – dviejų tipų: atsidarančios tiek į autobuso vidų, tiek į išorę. Vežėjai ir keleiviai galės pasirinkti jiems patogesnį variantą.

Elektrobusas įkraunamas nuo stacionaraus energijos šaltinio. Jame sumontuotos ličio-geležies-fosfatų (LFP) baterijos, kurių talpa – 160 kWh (4 x 40 kWh). Elektrinis autobusas vienu įkrovimu gali nuvažiuoti apie 170 km, didžiausias greitis – 75 kilometrai per valandą.

Mažesnius elektrinius autobusus planuojama pristatyti balandžio 20 dieną.

 

2019-08-01 Šiuo metu gaminami du mažesni (ne mažiau 24 sėdimų vietų) ir vienas didesnis (ne mažiau 34 sėdimų vietų) elektriniai autobusai.

Naujieji elektrobusai bus žemagrindžiai, juose bus įrengtos vietos, pritaikytos neįgaliesiems ir specialiųjų poreikių turintiems žmonėms su vežimėliu. Autobusuose numatyta vaizdo stebėjimo sistema, skirta keleivių ir vairuotojų saugumui užtikrinti, vaizdinės ir garsinės keleivių informavimo priemonės, išorinis durų apšvietimas transporto priemonei sustojus ir atidarius duris.

Lietuvos respublikos susisiekimo ministro įsakymu Tauragei papildomai skyrus 750 000 Eur finansavimą, mieste važinės ne 3 (kaip buvo planuota), o 5 elektriniai autobusai.

 

2019-04-11 Tauragės autobusų parkas pasirašė sutartį su elektrinių autobusų tiekėjais.

Konkurso nugalėtojais paskelbti du elektrinių autobusų gamintojai: „Solaris“ ir „Transmitto“.